Marta Joanna Wójcik

Pracownia tłumaczeń specjalistycznych

marta wójcik profesjonalne tłumaczenia

Marta Joanna Wójcik

profesjonalny tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego

CZYM JEST SPECJALIZACJA TŁUMACZENIOWA

I DLACZEGO WARTO ZWRACAĆ NA NIĄ UWAGĘ

Specjalizacje tłumaczeniowe to jeden z najważniejszych aspektów pracy tłumacza. Na ich podstawie najłatwiej wybrać eksperta w dziedzinie, która odpowiada Państwa oczekiwaniom. Zadeklarowanie przez tłumacza konkretnej specjalizacji oznacza jego absolutne przekonanie na temat swojej wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie, a także spore doświadczenie w tłumaczeniu tekstów czy też wydarzeń o takiej właśnie tematyce.

Dodatkową korzyścią płynącą ze współpracy jest także szeroka baza terminologiczna, jaką profesjonalny tłumacz posiada. Dzięki niej wykonane tłumaczenie będzie odznaczało się nie tylko doskonałą wiernością, lecz zostanie także najprawdopodobniej wykonane szybciej i sprawniej.

moje Specjalizacje

W zakresie tłumaczenia ustnego

 • treningi motywacyjne
 • szkolenia produktowe
 • negocjacje biznesowe
 • suplementy diety i żywienie medyczne
 • marketing wielopoziomowy (MLM)
 • związki zawodowe
 • zarządzanie organizacją, logistyka, transport
 • szkolenia z zakresu obsługi maszyn
 • tłumaczenie podczas audytów w zakładach i fabrykach

W zakresie tłumaczenia pisemnego

 • tłumaczenia SEO
 • teksty marketingowe
 • suplementy diety
 • projekty SAP i IFS
 • finanse i rachunkowość
 • dokumentacja budowlana
 • systemy dachowe
 • systemy udojowe
 • karty charakterystyki (MSDS)

zarządzanie organizacją, rachunkowość, finanse

Moją główną i podstawową specjalizacją zważywszy na wykształcenie kierunkowe jest szeroko pojęte zarządzanie. Z uwagi na ukończenie studiów w tym zakresie doskonale poruszam się w tematyce zarządzania organizacją, logistyki, łańcucha dostaw, czy kultury organizacyjnej. Wykonałam szereg tłumaczeń z tych dziedzin dla największych firm w Polsce i Europie. Moje doświadczenie w tym aspekcie uwzględnia między innymi tłumaczenie ustne podczas wielomiesięcznych wdrożeń systemów SAP i MRP w jednym z największych zakładów produkujących meble w Polsce oraz w największej w Europie fabryce, produkującej opakowania. Miałam także przyjemność wykonać tłumaczenie pisemne projektów wdrożenia modułów SAP do zarządzania produkcją oraz finansami o wolumenie przekraczającym 1500 stron rozliczeniowych dla jednego z największych dostawców tego typu usług na świecie. Pracowałam też jako profesjonalny tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego dla organizacji Union of International Hauliers, która jest jednym z kluczowych graczy na europejskim rynku usług logistycznych i transportowych. O jakości świadczonych przeze mnie usług w zakresie zarządzania stanowią pozytywne opinie zadowolonych Klientów. Decydując się na skorzystanie z mojej oferty otrzymają Państwo rzetelnie wykonane tłumaczenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających ekspertów.

 

suplementy diety i żywienie medyczne

Specjalizację można rozwinąć nie tylko w wyniku odebrania wykształcenia kierunkowego, lecz także jako rezultat wieloletniego doświadczenia, które z biegiem czasu przeradza się w pasję. Tak właśnie ewoluowała moja specjalizacja w dziedzinie marketingu wielopoziomowego (tzw. MLM), treningów motywacyjnych oraz zdrowego stylu życia.

W 2014 roku rozpoczęłam współpracę z jedną z największych na świecie firm typu MLM zajmujących się promowaniem zdrowego stylu życia i tematyka ta powoli przeniknęła do mojego życia stając się jego nieodłącznym elementem. Podczas wielodniowych sesji tłumaczeniowych wykonywanych w wielu miejscach w Polsce i na świecie nie tylko dogłębnie zapoznałam się z kwestiami dotyczącymi zbilansowanego odżywiania, suplementów diety, aktywności fizycznej, lecz także odkryłam w sobie umiejętność przekładu pozwalającego na oddawanie emocji i uczuć mówcy. Cecha ta jest niezbędna w przypadku tłumaczeń treningów motywacyjnych oraz szkoleń z zakresu prowadzenia własnego biznesu MLM.

Specjalizacja w zakresie odżywiania i doświadczenie w tłumaczeniu ustnym pozwoliły mi nawiązać współpracę z jedną z największych firm na rynku żywności medycznej. Godziny spędzone na realizacji zleceń z tego zakresu pozwoliły mi doskonale poznać branżę i słownictwo specjalistyczne, w wyniku czego miałam okazję tłumaczyć ustnie na wydarzeniu będącym ukoronowaniem rocznych wysiłków całej firmy – gali Sales Champion w Rzymie.

Chociaż to właśnie odżywianie oraz zarządzanie są moimi dwiema głównymi specjalizacjami, przez ponad 6 lat świadczenia usług tłumaczeniowych zrealizowałam także wiele projektów z zakresu tłumaczeń prawnych, inżynieryjnych, technicznych, związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego, produkcji urządzeń spawalniczych, konstrukcji z betonu zbrojonego, a także dermokosmetyków. Powierzając mi zlecenie mogą mieć Państwo pewność, że dołożę wszelkich starań, by niezależnie od tematyki dostarczyć doskonałe pod względem merytorycznym i językowym tłumaczenie.